Çelik Kapı

 • E-KATALOG
 • Çelik Kapı :
  Sektör tecrübemiz , uzman kadromuz ve modern makine ekipmanlarımız ile villa kapıları , daire giriş kapıları ve yangın kapıları ihtiyaç duyduğumuz boyutlara göre çift kanat , tek kanat seçenekleri , çok sayıda renk , kaplama ve kilit seçenekleri ile Dama Grup olarak hizmet vermekteyiz.En güncel modellerimize e katoloğumuzdan ulaşabilirsiniz .

  ÇELİK KAPI ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ ?

  Her çelik kapı, size istediğiniz güvenliği ve dayanıklılığı sunamaz. Sizi her koşulda koruyacak, yüksek güvenlik sunacak ve uzun yıllar dayanacak bir çelik kapı sahibi olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır.

  1. Çelik kapı alma kararını hayatınız boyunca bir kere vereceksiniz. Bu yüzden çok iyi araştırma yapmalı, sizi Ömür Boyu güvende hissettirecek bir çelik kapı almalısınız.

  2. Unutmayın ki her çelik kapı açılır; önemli olan ne kadar sürede açıldığıdır. 

  3. Alacağınız çelik kapıda, kapı ile kasa arasındaki boşluk 4-5 mm.'den fazla olmamalıdır. Boşluk daha fazla ise kapının manivela ile açılması kolaylaşır. Bu küçük ayrıntının size büyük bir güvenlik sağlayacağını unutmayın.

  4. Bir çelik kapıda kullanılan kilidin sağlam olması, kilidin oturacağı bölge de sağlamsa anlamlıdır. Örneğin temeli sağlam olmayan bir binanın, üzerine çıkılacak katlar ne kadar dayanıklı olursa olsun en ufak bir sarsıntıda yıkılma tehlikesi vardır. Çelik kapının temeli, kilidin oturacağı bölgedir. Kilit için yeterince dayanıklı bir bölge sunamayan çelik kapılar, en sağlam kilit kullanılsa bile kolayca açılır. Bu nedenle hırsızlığa karşı, anahtarın girdiği bölgenin erişilmezliği sağlanmalıdır.

  Çelik kapılarda bu bölgeyi koruyan bir rozet sistemi bulunur. Bu rozet sisteminin keski ile yerinden çıkarılmayacak sağlamlıkta olması gerekir.Kapı kilit Rozetlerin 8mm metrik özelliğide vida kullanılmakta olup rozetlerimiz gerçek zırhlıdır.Ayrıca Kilit Göbeklerimiz kırılsada içeri girilemeyen ve zırhlı barel özelliği donatıldığı taktirde güvenliğ üst seviyeye çıkartmış olursunuz.

  5. Kapı menteşesi ayarlanabilir olmalıdır. Bu özelliğe sahip kapılar, içinde bulundukları binanın her türlü esnemesine ve zeminin oturmasına karşı kolayca ayarlanarak, eski haline getirilir. Kaynaklı sabit menteşeli çelik kapılar bu özelliğe sahip değildir.

  6. Alacağınız çelik kapının kapanma kalitesi, kapının gerçek kalitesini gösterir. Yıllarca kullanacağınız çelik kapınız, parmağınızın ucuyla bile itseniz kolayca ve sessizce kapanmalıdır. Kilit karşılama sisteminin kalitesi size bu kolaylığı sunar. Hem rahat edersiniz hem de daha güvende olursunuz.

  7. Çelik kapınızda çift contalama sistemi arayın. Bu sisteme sahip çelik kapılar sadece hırsızları değil; ses, sıcak, soğuk, toz ve haşeratları da içeri sokmaz. Size, gerçekten mükemmel bir yalıtım sunarak rahatınızı sağlar.

  8. Kapının kasasının esnememesi gerekir. Satın alacağınız firmadan bu esneme ile ilgili sizi tatmin edecek bilgi isteyin.

  9. Çelik kapınızı uzun yıllardır bu işle uğraşan, kurumsal bir yapılanmaya sahip imalatçı şirketlerden alın. Merdivenaltı imalathanelerde yapılmış, ucuz çelik kapılar güvenliğinizi tehdit edebilir.


  10. Göz zevkinizin veya modanın zamanla değişeceğini ya da aynı kapıyı görmekten sıkılacağınızı düşünüyorsanız, alacağınız çelik kapının modüler olmasına özen gösterin. Modüler çelik kapıların dış kaplamaları dilediğiniz zaman değiştirilebilir, böylece kapıyı komple değiştirmeden; evinize herhangi bir zarar vermeden görünüşünü farklılaştırabilirsiniz.

  11. Çelik kapı aldığınız şirketin, satış sonrası tam ve sorunsuz destek verdiğinden emin olun.

  12. Tüm çelik kapıların güvenli olduğunu düşünmeyin, yüksek güvenlikli bir kapı olmasını önemseyin.

  13. İyi bir çelik kapının evinize sadece güvenlik değil, aynı zamanda estetik, değer ve prestij katacağını unutmayın.Güvenliğin yanında görselliğin de önemli olduğu bir gerçektir. Evinizin ilk görünen yeri dış kapınızdır ve dış kapınızın görünümü karakteriniz hakkında ipuçları verir.

  12